Roadtrippen langs de Golden Triangle in Californië
Reis mee met Thijs en zijn vriendin tijdens hun geweldige rondreis door het hart van West-Amerika. Ze hebben tijdens hun reis de iconische driehoek van Los Angeles, Las Vegas en San Francisco gereden, aangevuld met de prachtige nationale parken die dit gebied te bieden heeft. Gedurende twee weken verkenden Thijs en zijn vriendin de diverse landschappen en steden in deze regio. Van het chaotische Las Vegas tot de ultieme rust in Yosemith National Park. Laat je inspireren door deze indrukwekkende reis door Amerika!

Thijs Nordkamp
Travelplanner Maatwerkspecialist
Kirsten Ekkelboom
Travelplanner
Westbound Travel

Wandelen achter de Hollywoord letters
Dinsdagnacht gaan we vroeg uit de veren en richting Schiphol. Met een tussenlanding op Heathrow vliegen we naar Los Angeles. De reis is perfect verlopen. De vlucht naar LA van 11 uur was lang, maar goed te doen. Bij de autoverhuur staat er een gigantische auto voor ons klaar. Een gloednieuwe Hyundai met slechts 2000 km op de teller. Hiermee kunnen wij zeker Amerika door crossen! In Santa Monica checken we in in een heerlijk hotel en we rijden ‘s avonds naar Santa Monica Pier en lopen we langs het strand naar Venice Beach. Er hangt een relaxte en sportieve sfeer.
De Jetlag was op dag twee zeker aanwezig, maar na een lekker ontbijtje stapten we in de auto om de Aileen Gertty Ridge Trail te lopen; achter de Hollywood letters! De meeste toeristen gaan naar de Griffith Observatory om daar (betaald) richting de achterkant van de letters te lopen. Aangezien we wel van een beetje uitdaging houden, kozen wij daar dus niet voor. Uitdaging kregen we zeker, want het pad ging 3 kilometer bergopwaarts en was zeker niet makkelijk. Na 3 kilometer bergaf, pakten we de auto weer naar een uitzichtpunt aan de voorkant van de letters. Dat hoort er natuurlijk ook bij. We vervolgen onze weg naar Downtown Hollywood voor een wandelingetje over de Walk of Fame. We zijn beide een beetje oververhit dus rijden aan het einde van de middag naar Malibu Beach om te chillen op het strand. We rijden via de Pacific Coast Highway 1. Een route die vele reizigers op hun reisroute hebben staan tijdens een rondreis door Amerika.
Cactusbomen en rotsformaties in Palm Springs
We gaan richting Joshua Tree National Park, op zo’n drie uur rijden vanaf ons hotel. We hadden gepland om een trail te lopen in Joshua Tree, maar dit is tussen 10:00 en 17:00 uur verboden. We rijden er met de auto doorheen (het park is zo’n 100 km lang) en stoppen her en der. Het park staat bekend om de rotsformaties en Joshua Trees, een soort cactusbomen. We vervolgen onze weg naar een stad aan de rand van de woestijn; Palm Springs
Indrukwekkende uitzichten in the Grand Canyon
Nieuwe dag, nieuwe staat! Op naar Arizona ‘The Grand Canyon State’. Onze volgende bestemming is 600 km rijden. Onderweg maken we een stop bij de Parker Dam. De dam waarachter Lake Havasu is ontstaan. In Lake Havasu lopen we over de London Bridge en lunchen met Fish & Chips aan de oever. We arriveren rond 17:00 in Williams, de uitvalsbasis voor de Grand Canyon. De volgende dag liepen we de Bright Angel Trail. Een route die je helemaal naar het dal van de canyon brengt. Men trekt hier zo’n drie dagen voor uit. Wij hebben hem drie kilometer bergafwaarts gelopen. Het lachen verging ons een beetje toen we de drie kilometer weer omhoog liepen; stijl en heet! Daarna nog op een paar andere uitzichtpunten geweest om wat plaatjes te schieten. Aan het einde van de middag zijn we doorgereden naar de volgende bestemming: Page. De route er naartoe was wederom geweldig, dwars door de canyon!
Kronkelen door de Antelope Canyon
Vandaag stond de Lower Antelope Canyon op het programma. Met een guide en een ander Italiaans stel liepen we door de canyon. Door het zonlicht kleuren de rotsen geweldig mooi. De guide was zoals jullie zien niet vreemd met foto’s maken en heeft een paar mooie plaatjes van ons geschoten. Daarna zijn we doorgegaan naar de Horseshoe Bend, waar de Colorado River kronkelt. Waanzinnig diep en weer ongelofelijk mooi. Na een kijkje te hebben genomen bij de Glen Canyon Dam en Lake Powell hebben we heerlijk aan het zwembad gelegen
Kijk je ogen uit in Zion National Park
‘s Ochtends ontbijten we in een ‘restaurant’ dat bij ons hotel hoort; een linedance zaal waar met country muziek op de achtergrond. We vervolgen onze weg naar Zion National Park, op zo’n 1,5 uur rijden. Het uitzicht op de weg er naartoe beloofd weer veel goeds! De eerste trail die we lopen is de Canyon Overlook Trailhead. Een mooie klim naar een uitzichtpunt. We rijden daarna verder het park in op zoek naar een parkeerplaats nabij het visitor center. Vanuit hier kan je de shuttle bus nemen om andere trails te lopen (het park is groooot)! We nemen de shuttle naar stop 5 waar we de Emerald Pools Trail lopen; een trail nabij de rivier. Daarna lopen we op stop 7 nog de Weeping Rock Trail. Tot slot lopen we de Riverside Walk op stop 9 langs de Virgin River. We gaan naar onze lodge om nog even aan het zwembad te chillen.
Glitter en Glamour in Las Vegas
Gister stond er een reis- en relaxdagje op het programma. Bye Zion, off to Vegas! Onderweg daar naartoe ergens geluncht in een parkje en een stop gemaakt bij de Hoover Dam. Deze dam werd ooit gebouwd om Los Angeles van elektriciteit te voorzien. Vroeger liep er een snelweg over de dam, maar tegenwoordig gaat dit verkeer per brug. Op de weg naar Las Vegas zien we een bui boven het centrum. Eenmaal aangekomen zien we een overstroming uit onze parkeergarage drijven. Gelukkig scheen een half uur later scheen de zon weer volop. We hebben de Strip verkend, je weet niet wat je meemaakt. Alles compleet over de top met bizar grote (tevens supermooie!) hotels. Een plek die je tijdens de rondreis niet over kan slaan!
We vervolgen onze reis de volgende dag en stoppen eerst nog even bij het beroemde ‘Welcome to Las Vegas’ sign. Als je een Insta-perfect fotoshoot wilt houden, moet je eerst in de rij. We willen door Death Valley rijden, maar dit is helaas afgesloten doordat de wegen zijn overstroomd! In zomers tenue arriveren we bij ons hotel in Mammoth Lakes, een skigebied. Brrrrr! Dag zomervakantie, hallo herfstvakantie.
Sequoia bomen in Yosemite National Park
De reis gaat vandaag weer verder, op naar Yosemite National Park! Zo’n drie uurtjes later komen we aan nadat we de Tioga Pass hebben gereden. Deze route zorgde weer voor mooie uitzichten onderweg. We lopen de Tuolumne Grove trail. Hier staan Sequoia bomen en deze zijn inderdaad gigantisch! Verder hebben we vandaag vooral door het park gereden, het is namelijk een onwijs uitgestrekt park. We oriënteren ons vast op de route en trails die we morgen willen rijden / lopen. Rond de klok van vier komen we aan bij onze lodge. Een mooie uitvalsbasis aan de rivier waar we ‘s avonds enkel de rivier en de krekels horen. Heerlijk is die rust na drie dagen in het bruisende Las Vegas.
Ronddwalen in San Fransisco
’s Ochtends laten we Yosemite achter ons en gaan naar de laatste bestemming: San Francisco! De rit ernaartoe brengt weer wisselende en mooie landschappen met zich mee. Op de luchthaven leveren we de auto in. Met dit mooie bakkie hebben we veilig en wel 3588 km door Amerika gecrost 😃 We nemen een taxi richting ons hotel dat nabij Fisherman’s Wharf ligt. We gaan vast op verkenning door de stad; groot maar knus, heuvelachtig en schattige huizen!
De volgende dag staat er een boottripje naar Alcatraz Island op de planning. De gebouwen verkeren in slechte staat, want sinds 1963 is deze gevangenis gesloten en tien jaar later heropend voor bezoekers. We doen een audio tour door de cellen. Voor diegenen die de film ‘Espace from Alcatraz’ kennen, zijn er heel wat herkenningspunten. In de middag de stad te voet verkend. Naar Lombard Street, Union Square en China Town.
Op onze laatste dag besluiten we nog mee te doen met een fietstour. Om 10:00 de haalden we de fietsen op en gingen we gelijk naar het Golden Gate Park (nog groter dan Central Park in New York) en fietsten we langs het strand. Ondanks de heuvels (soms flink ploeteren om de berg op te komen) is het een heerlijke stad. We vervolgen onze weg over de Golden Gate Bridge. Super ervaring om eroverheen te fietsen! Onze volgende stop is het stadje Sausalito. Je denkt even dat je aan een badplaats aan de Middellandse zee bent. Heerlijk sfeertje en lekkere pizza. De benen zijn moe dus we nemen de ferry terug. Het is de laatste avond, dus ‘s avonds proosten we op een geweldige trip die we achter de rug hebben!